collection.title | strip | strip_html

Hallway Lights

From magnificent chandeliers to pendant lights for the hall, we're experts in designer hall ceiling lighting. With an array of...read more
From magnificent chandeliers to pendant lights for the hall, we're experts in designer hall ceiling lighting. With an array of modern and traditional styles to choose from, you'll quickly find the best hall lights for your home interior.

At Pooky, we love the classic combination of brass and glass. We're proud to offer beautiful wall and ceiling lights for the hallway made using antique brass and quality glass. From lovely lanterns to wonderful wall fittings, explore the full collection to find your favorite.
Read less

sort by
Filter by

sort by

Regular price
$175
Sale price
$175
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$275
Sale price
$275
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$230
Sale price
$230
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$125
Sale price
$125
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$190
Sale price
$190
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$115
Sale price
$115
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$250
Sale price
$250
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$185
Sale price
$185
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$975
Sale price
$975
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$145
Sale price
$145
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$225
Sale price
$225
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$195
Sale price
$195
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$295
Sale price
$295
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$115
Sale price
$115
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$115
Sale price
$115
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$275
Sale price
$275
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$275
Sale price
$275
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$170
Sale price
$170
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$165
Sale price
$165
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$85
Sale price
$85
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$250
Sale price
$250
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$165
Sale price
$165
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$125
Sale price
$125
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$178.50
Sale price
$178.50
Regular price
Regular price (was $255 )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$115
Sale price
$115
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$58.50
Sale price
$58.50
Regular price
Regular price (was $195 )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$195
Sale price
$195
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$185
Sale price
$185
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$165
Sale price
$165
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$165
Sale price
$165
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$100
Sale price
$100
Regular price
Regular price (was $0 )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$42.50
Sale price
$42.50
Regular price
Regular price (was $85 )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$350
Sale price
$350
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$171.50
Sale price
$171.50
Regular price
Regular price (was $245 )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$115
Sale price
$115
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$145
Sale price
$145
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$95
Sale price
$95
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$235
Sale price
$235
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$163.50
Sale price
$163.50
Regular price
Regular price (was $545 )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$145
Sale price
$145
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$165
Sale price
$165
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$725
Sale price
$725
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$275
Sale price
$275
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$110
Sale price
$110
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$165
Sale price
$165
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$115
Sale price
$115
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$115
Sale price
$115
Regular price
Regular price (was $230 )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$195
Sale price
$195
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$90
Sale price
$90
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$121.50
Sale price
$121.50
Regular price
Regular price (was $405 )
Unit price
per 
sold out