collection.title | strip | strip_html

Traditional Lights

Experience the timeless charm of traditional lighting style with Pooky. Our carefully curated collection pays homage to classic design,...read more

Experience the timeless charm of traditional lighting style with Pooky. Our carefully curated collection pays homage to classic design, offering a range of lighting solutions that seamlessly blend vintage aesthetics with modern functionality. Whether you're adorning your living room, enhancing your dining area, or giving your bedroom a touch of elegance, our traditional lighting fixtures add a warm and inviting ambiance to any space.

Explore our selection of traditional lamps, chandeliers, and wall sconces to find the perfect lighting piece that complements your décor. Elevate your home with the enduring beauty of Pooky's traditional lighting style and bask in the warm glow of classic design.

Read less

sort by
Filter by

sort by

Regular price
$870
Sale price
$870
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$450
Sale price
$450
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$80
Sale price
$80
Regular price
Regular price (was $0 )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$110
Sale price
$110
Regular price
Regular price (was $0 )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$395
Sale price
$395
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$75
Sale price
$75
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$330
Sale price
$330
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$395
Sale price
$395
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$370
Sale price
$370
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$155
Sale price
$155
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$290
Sale price
$290
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$260
Sale price
$260
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$365
Sale price
$365
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$415
Sale price
$415
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$345
Sale price
$345
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$65
Sale price
$65
Regular price
Regular price (was $0 )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$185
Sale price
$185
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$225
Sale price
$225
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$200
Sale price
$200
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$185
Sale price
$185
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$290
Sale price
$290
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$255
Sale price
$255
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$195
Sale price
$195
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$835
Sale price
$835
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$470
Sale price
$470
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$395
Sale price
$395
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$100
Sale price
$100
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$165
Sale price
$165
Regular price
Regular price (was $550 )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$140
Sale price
$140
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$330
Sale price
$330
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$310
Sale price
$310
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$260
Sale price
$260
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$310
Sale price
$310
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$200
Sale price
$200
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$90
Sale price
$90
Regular price
Regular price (was $0 )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$255
Sale price
$255
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$525
Sale price
$525
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$180
Sale price
$180
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$345
Sale price
$345
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$265
Sale price
$265
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$65
Sale price
$65
Regular price
Regular price (was $0 )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$105
Sale price
$105
Regular price
Regular price (was $0 )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$175
Sale price
$175
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$470
Sale price
$470
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$415
Sale price
$415
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$85
Sale price
$85
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$310
Sale price
$310
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$440
Sale price
$440
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$240
Sale price
$240
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out
Regular price
$330
Sale price
$330
Regular price
Regular price (was )
Unit price
per 
sold out